Strona Główna

Koncert Katarzyny Groniec w Synagodze w Pińczowie

Stało się już swego rodzaju tradycją, że jeden z koncertów w ramach Międzynarodowego Festiwalu im. Krystyny Jamroz odbywa się w Pińczowie, w Synagodze Starej. W tym roku tradycji stanie się zadość, ponieważ 3 lipca 2015 o godz. 21.30 zobaczymy koncert Katarzyny Groniec z zespołem. Wstęp na ten koncert wynosi 70 zł., a liczba miejsc ograniczona jest do ok. 100 osób.

Czytaj więcej: Koncert Katarzyny Groniec w Synagodze w Pińczowie

I Love Pińczów - klaps filmowy

Twórczość artystyczna Andrzeja Barańskiego - urodzonego w Pińczowie reżysera filmowego - odwołuje się do poetyki polskiej prowincji. Jego filmy w sposób autentyczny opisują egzystencję w miastach takich jak Pińczów, gdzie życie płynie z wolna, codzienność pełna jest powtarzanych rytuałów, a mieszkańcy przeganiają rutynę szukając zachwytu w sprawach błahych. Prowincję definiuje sam reżyser: Dla mnie prowincja jest Arkadią, krainą dzieciństwa, młodości; to taki niezbywalny bagaż, na całe życie (...). Oglądając fragmenty "Nad rzeką, której nie ma" można odnieść wrażenie, że opowieść tę snują nasi starsi sąsiedzi wspominający lata dorastania w Pińczowie.

Czytaj więcej: I Love Pińczów - klaps filmowy

Pińczów z dostępem do wód siarczkowych?

Pińczów z pewnością sprosta oczekiwaniom poszukiwaczy aktywnego lub spokojnego wypoczynku. Lasy, łąki, ukształtowanie terenu, rzeka oraz dostępność różnorakich form rekreacji czyni z miasta ciekawą propozycję na weekendowy wypad. Co jednak z leczeniem przez wodę, czyli popularnym SPA?

Czytaj więcej: Pińczów z dostępem do wód siarczkowych?

Więcej artykułów…

  1. Rowerowy Pińczów