Strona Główna

Pińczów z dostępem do wód siarczkowych?

Pińczów z pewnością sprosta oczekiwaniom poszukiwaczy aktywnego lub spokojnego wypoczynku. Lasy, łąki, ukształtowanie terenu, rzeka oraz dostępność różnorakich form rekreacji czyni z miasta ciekawą propozycję na weekendowy wypad. Co jednak z leczeniem przez wodę, czyli popularnym SPA?

 Od pewnego czasu i ta kwestia jest już - można powiedzieć - rozwiązana. Położony w odległości zaledwie 13 km od Pińczowa, Hotel Słoneczny Zdrój Medical Spa & Wellness w Busku-Zdroju posiada bowiem jedno z największych centrów SPA i Medical SPA w Polsce. W 36 nowoczesnych gabinetach czekają m.in: kąpiele siarczkowe,BMS, exillis, masaże - a ich lista jest naprawdę długa.

Okazuje się jednak, że nie tylko Busko-Zdrój, ale w przyszłości także Pińczów ma szanse stać się uzdrowiskiem! Jak donosi serwis WP.PL: największe w Europie, a najprawdopodobniej także w świecie złoża wód siarczkowych znajdują się na Ponidziu, między Pińczowem a Koszycami. (...) Jak to się stało, że tak ogromne złoża pozostały dotychczas nieznane? Zwłaszcza że na terenie Ponidzia przeprowadzano badania w poszukiwaniu ropy naftowej. Okazuje się jednak, że w pogoni za ropą geolodzy nie zwracali uwagi na złoża wód mineralnych, a nikt nie opracował wyników ich odwiertów pod tym kątem.

Aktualnie zabiegi z użyciem tego cennego surowca leczniczego wykorzystywane są w oddalonym od Pińczowa o 13 km Busku-Zdroju. Przeczytaj więcej na ten temat: kąpiel siarczkowa oraz woda siarczkowa.