Strona Główna

Rowerowy Pińczów

W Pińczowie naprawdę można zaszaleć na dwóch kółkach i dzieje się w tym temacie coraz więcej. Pasjonatów takiej zabawy nie brakuje i to oni właśnie od około dwóch lat wskrzeszają rowerowego ducha w Pińczowie. Mowa oczywiście o grupie MTB Ponidzie, która co prawda dopiero ostatnio została formalnie utworzona, ale już wcześniej dzięki staraniom jej członków miały miejsce liczne imprezy i rajdy rowerowy, żeby chociaż wymienić MTB CROSS MARATON  - patrz film poniżej:

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=sLd-_AXPqdM

 

Przez nasze piękne tereny przebiegają również szlaki rowerowe, z których najpopularniejszym jest chyba Szlak Niebieski biegnący wokół Pińczówa - można zobaczyć go tutaj:

 

http://traseo.pl/trasa/niebieski-szlak-wokol-pinczowa

 

 

Ale to nie koniec dobrych informacji :). O tym, że w temacie rowerów dzieje się coraz lepiej, przekonuje też ostatnio wydana przez LGD PONIDZIE mapa Ponidzia z naniesionymi na nią szlakami i trasami rowerowymi. Mapa zawiera szlaki zarówno oficjalnie zarejestrowane i opisywane w wydawnictwach PTTK, jak i te funkcjonujące głównie w świadomości rowerzystów. Wydawnictwo w wersji elektronicznej dostępne jest tutaj:

 

http://pliki.lgdponidzie.pl/ulotki/Mapa_Ponidzia.pdf

 

Jeśli przekonaliśmy Was, że w Pińczowie nie tylko jest gdzie, ale jest i z kim pojeździć na rowerze, to pozostaje nam jeszcze tylko zaprosić Was do śledzenia strony internetowej MTB Ponidzie:

 

http://mtb.pinczow.com/news.php

 

oraz do polubienia ich fanpage:

 

http://www.facebook.com/pages/Ponidzie-MTB-Team/102823093175142

 

No to w drogę!